Jaka pościel 200×220 do sypialni małżeńskiej? Zobacz nasze propozycje!

Duża pościel 200×220 jest najczęściej wybierana przez pary do sypialni małżeńskiej. Odpowiednio dobrany komplet zapewnia komfortowy wypoczynek dla dwóch osób oraz będzie dekoracją sypialni. Odpowiedni materiał jest kluczem. Zobacz jakie pościele są najbardziej popularne.

Naturalna pościel 200×220 to najlepsza opcja

Naturalne pościele mają bardzo wiele zalet, które są cenione przez szerokie grono osób. Najbardziej popularne są te wykonane z bawełny, mogą to byś pościele z bawełny płaskiej lub satyny bawełnianej. Oprócz nich popularna jest kora bawełniana, jednak jej chropowata powierzchnia nie każdemu będzie odpowiadać.

Pościel bawełniana jest przewiewna, pozwala skórze oddychać, pochłania wilgoć i utrzymuje ciepło na stałym poziomie, dzięki temu jest idealna do użytku przez cały rok. Dużą zaletą bawełny jest jej wytrzymałość i łatwość czyszczenia. Można ją prać w wysokich temperaturach, dzięki temu w łatwy sposób pozbędziesz się z jej powierzchni zanieczyszczeń i bakterii. Bawełna przez wiele osób uznawana jest za bardzo praktyczny materiał, jej konserwacja jest bardzo łatwa.

Pościel z satyny bawełnianej to obok bawełny drugi naturalny produkt wybierany do sypialni małżeńskiej. Wykonana z bawełny ma podobne właściwości co bawełna płaska. Jakie są różnice między nimi? Satyna bawełniana jest naturalna, od bawełny płaskiej różni jej sposób tkania nici, przez który satyna jest bardziej delikatna i posiada elegancki połysk. Pozostałe właściwości, takie jak przewiewność, hipoalergiczność oraz termoregulacja pozostają bez zmian. Satyna bawełniana wymaga jednak innego sposobu prania – nie wolno jej wybielać oraz prać w temperaturze wyższej niż 40°C.

Pościel 200×220 w sypialni jako element dekoracyjny

Sypialnia powinna cieszyć nas nie tylko wygodnym łóżkiem i przyjemną w dotyku pościelą. Wystrój pomieszczenia ma duży wpływ na nasz komfort, zwłaszcza psychiczny, dlatego wybór pościeli powinien być podyktowany nie tylko rodzajem materiału, ale również jej wzorem i kolorem. Jeśli zależy Ci na dobrej pościeli, której kolory są żywe i wyraźne, również dobrym wyborem będą te wykonane z bawełny, która podatna jest na barwienie.

Jak wybrać pościel? Jej kolorystyka powinna współgrać z pozostałymi elementami sypialni. Możesz postawić na monochromatyczność i wybrać komplet w takiej samej lub podobnej barwie co cała sypialnia. Dobrym rozwiązaniem będzie kontrast barw, zwłaszcza że pościel umieszczona jest w centrum sypialni i taki dodatek ładnie będzie się prezentował na tle innych kolorów. Wybór koloru i wzoru pościeli to sprawa indywidualna, warto jednak unikać chaosu i przepychu, który przytłacza i w efekcie zaburzy nasz spokój.

Czy pościel 200×220 a 220×200 ten sam rozmiar?

Na rynku możesz znaleźć pościele 200×220 oraz 220×220, to nie jest ten sam wymiar. Pierwsza wartość odnosi się do szerokości pościeli, drugi do długości.

Rozmiar 200×220 – szerokość 200 cm, a długość 220 cm – zamek jest po szerokości, czuli 200cm.
Rozmiar 220×220 – szerokość 220 cm, a długość 200 cm – zamek po szerokości, czyli 220cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − sześć =

Polecane

jak zrobić wosk zapachowy
Dom i ogród

Jak zrobić wosk do kominka?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje i pomoce zawarte na naszej witrynie nie zastąpią osobistej konsultacji ze specjalistą/profesjonalistą. Korzystanie z informacji umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy tego bloga nie ponoszą odpowiedzialności za korzystanie z porad umieszczanych na portalu. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele […]

Czytaj
rozmnażania wegetatywnego
Dom i ogród

Rozmnażanie wegetatywne – Metody i Zastosowanie

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje oraz informacje zawarte na naszej witrynie nie zastąpią własnej konsultacji ze fachowcem/profesjonalistą. Używanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy tego bloga nie są w żaden sposób odpowiedzialni za wykorzystanie pomocy umieszczanych na stronie. Rozmnażanie wegetatywne jest jednym […]

Czytaj
jak wykonać tunel foliowy
Dom i ogród

Jak zrobić efektywne drzwi do tunelu foliowego?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje i porady wprowadzone na naszej stronie nie zastępują samodzielnej konsultacji ze fachowcem/profesjonalistą. Korzystanie z treści umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy naszego portalu nie ponoszą winy za korzystanie z porad umieszczanych w serwisie. Efektywne Drzwi do Tunelu Foliowego: […]

Czytaj