Meble kuchenne – jak wybrać dobrze?

Meble kuchenne - jak wybrać dobrze?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nic więc dziwnego, że jej aranżacji poświęca się tyle uwagi. Osoby, które urządzają od podstaw to pomieszczenie, muszą przede wszystkim zdecydować, jakie meble się w nim znajdą. I nie chodzi tu tylko o ich wiodącą stylistykę – w pierwszej kolejności należy bowiem wybrać miejsce, w którym złożymy zamówienie na zabudowę kuchenną. Równie dobrze może być ona efektem pracy wykwalifikowanego zakładu stolarskiego, jak i pochodzić ze sklepu meblowego.

Meble kuchenne od stolarza a gotowe zabudowy ze sklepu. Czym się różnią?

Gotowe zabudowy kuchenne dostępne w wielkopowierzchniowych sklepach meblowych kuszą atrakcyjnymi cenami, dostępnością niemal od ręki oraz modnym designem, w większości przypadków utrzymanym w zgodzie ze współczesnymi trendami. Meble zamówione w profesjonalnym zakładzie stolarskim są z kolei synonimem idealnego dopasowania do wnętrza, wysokiej jakości zastosowanych do ich stworzenia materiałów oraz nowoczesnych systemów i rozwiązań, które wznoszą walory użytkowe i funkcjonalność nowej kuchni na wyższy poziom. 

Nic więc dziwnego, że większość osób, które stoją przed zakupem nowej zabudowy kuchennej ma spory dylemat – pójść na kompromis i wybrać mniej funkcjonalne, nie do końca idealnie dopasowane do wnętrza meble ze sklepu, czy może poświęcić więcej pieniędzy i zainwestować je w zakup mebli, które będą idealnie skrojone na miarę zarówno wnętrza, jak i potrzeb jego przyszłych użytkowników? To niełatwa decyzja, którą warto podjąć po rozważeniu wszystkich „za i przeciw”.

Co przemawia za wyborem gotowej zabudowy kuchennej ze sklepu?

Gotowe meble kuchenne zazwyczaj występują w wydaniu modułowym. Klient może wybrać, ile i jakich elementów potrzebuje i w oparciu o nie zagospodarować dostępną w kuchni przestrzeń. Tu pojawia się jednak pewien problem – gotowe moduły nie zawsze da się idealnie wkomponować w metraż pomieszczenia. W efekcie, pomiędzy meblami często pozostaje wolna, niewykorzystana w żaden sposób przestrzeń, powszechnym problemem jest także wysokość górnej zabudowy kuchennej, która nie dochodzi do samego sufitu. Wybierając meble modułowe należy więc liczyć się z pewnymi istotnymi problemami, zarówno tymi użytkowymi, jak i wizualnymi.

Realizacja kuchni na wymiar ze strony Pracowniakogut.pl

Źródło: pracowniakogut.pl/meble-kuchenne-warszawa

Nie bez znaczenia pozostaje także sama jakość użytych do wyprodukowania mebli materiałów. W przypadku gotowych zabudów, wykorzystywane są słabszej jakości materiały, które zużywają się znacznie szybciej niż ich odpowiedniki z wyższej półki. Niższa cena idzie więc w parze ze słabszą jakością, co warto mieć na uwadze zwłaszcza urządzając docelową kuchnię, która z założenia ma pozostać na swoim miejscu przez kilkanaście kolejnych lat. Atrakcyjna cena gotowych mebli kuchennych wynika także z zastosowanych w nich systemów – w większości przypadków próżno szukać w nich jakościowych rozwiązań znanych i cenionych w branży meblarskiej producentów, które są zastępowane tańszymi, mniej wydajnymi i podatnymi na awarie odpowiednikami.

Czym meble kuchenne na wymiar górują nad rozwiązaniami sklepowymi?

Sytuacja wygląda natomiast zupełnie inaczej w przypadku mebli kuchennych na wymiar. Są to zabudowy wykonywane w profesjonalnych zakładach stolarskich. Oznacza to, że każdy ich element jest projektowany i produkowany na indywidualne zamówienie, w oparciu o projekt uwzględniający wszystkie potrzeby zamawiającego i wymiary pomieszczenia. W praktyce pozwala to na stworzenie idealnie dopasowanej do wnętrza zabudowy kuchennej, która będzie nie tylko estetyczna i dopasowana do gustu klienta, lecz także wygodna i ergonomiczna w codziennym użytkowaniu.

W przypadku mebli kuchennych na wymiar to klient decyduje, z jakich materiałów powstanie zabudowa. Ma do wyboru różnego rodzaju płyty meblowe, które może dopasować do swoich oczekiwań co do trwałości i wytrzymałości zabudowy, a także do posiadanego budżetu. Profesjonalne zakłady stolarskie pracują w oparciu o sprawdzone materiały o niskim współczynniku reklamacji, co daje ich klientom pewność, że inwestują swoje pieniądze w trwałe i solidne meble na lata. 

Jakby tego było mało, zamawiając meble kuchenne u stolarza, klient ma pełną dowolność w zakresie ich projektowania – może postawić na praktycznie dowolną stylistykę, kolor i wykończenie frontów, wybrać systemy i dodatkowe rozwiązania, które podniosą funkcjonalność mebli, a także dopasować ich wymiary do swojego wzrostu. Meble kuchenne na zamówienie to w pełni personalizowane rozwiązania, których wyższą w porównaniu do gotowych mebli modułowych cenę w pełni uzasadniają znacznie szersze możliwości w zakresie projektowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − piętnaście =

Polecane

Jakie rozwiązania w technice grzewczej i sanitarnej wybrać w 2024 roku?
Dom i ogród

Jakie rozwiązania w technice grzewczej i sanitarnej wybrać w 2024 roku?

W 2024 roku rozwój technologii oraz wzrost świadomości ekologicznej stawiają przed nami coraz więcej możliwości wyboru efektywnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w dziedzinie techniki grzewczej i sanitarnej. Szczególnie w mieście takim jak Bydgoszcz, istnieje potrzeba wyboru odpowiednich systemów grzewczych i sanitarnych, które nie tylko zapewnią komfort, ale także będą przyjazne dla środowiska. W tym […]

Czytaj
Dom i ogród

Inwestycja w inteligentny dom. Dlaczego warto?

Inwestycja w inteligentny dom stała się jednym z najbardziej pożądanych kroków dla osób poszukujących wygody, bezpieczeństwa oraz efektywności energetycznej w swoim otoczeniu mieszkaniowym. W dobie rosnącej cyfryzacji oraz postępu technologicznego inteligentne domy przestają być tylko futurystyczną wizją, stając się realną możliwością znacznego podniesienia jakości życia. Jeśli planujesz budowę domu, lub chcesz wyremontować mieszkanie, to najlepszy […]

Czytaj
Dom i ogród

Jaki materac do łóżka wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca ma istotny wpływ na jakość naszego wypoczynku i ogólny komfort życia. W dzisiejszych czasach rynek oferuje niezliczone opcje, co może sprawić, że podjęcie właściwej decyzji staje się wyzwaniem. Dlatego też warto przyjrzeć się różnym rodzajom materacy, ich cechom i właściwościom, aby móc dokonać świadomego wyboru, który najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i […]

Czytaj