Meble kuchenne – jak wybrać dobrze?

Meble kuchenne - jak wybrać dobrze?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nic więc dziwnego, że jej aranżacji poświęca się tyle uwagi. Osoby, które urządzają od podstaw to pomieszczenie, muszą przede wszystkim zdecydować, jakie meble się w nim znajdą. I nie chodzi tu tylko o ich wiodącą stylistykę – w pierwszej kolejności należy bowiem wybrać miejsce, w którym złożymy zamówienie na zabudowę kuchenną. Równie dobrze może być ona efektem pracy wykwalifikowanego zakładu stolarskiego, jak i pochodzić ze sklepu meblowego.

Meble kuchenne od stolarza a gotowe zabudowy ze sklepu. Czym się różnią?

Gotowe zabudowy kuchenne dostępne w wielkopowierzchniowych sklepach meblowych kuszą atrakcyjnymi cenami, dostępnością niemal od ręki oraz modnym designem, w większości przypadków utrzymanym w zgodzie ze współczesnymi trendami. Meble zamówione w profesjonalnym zakładzie stolarskim są z kolei synonimem idealnego dopasowania do wnętrza, wysokiej jakości zastosowanych do ich stworzenia materiałów oraz nowoczesnych systemów i rozwiązań, które wznoszą walory użytkowe i funkcjonalność nowej kuchni na wyższy poziom. 

Nic więc dziwnego, że większość osób, które stoją przed zakupem nowej zabudowy kuchennej ma spory dylemat – pójść na kompromis i wybrać mniej funkcjonalne, nie do końca idealnie dopasowane do wnętrza meble ze sklepu, czy może poświęcić więcej pieniędzy i zainwestować je w zakup mebli, które będą idealnie skrojone na miarę zarówno wnętrza, jak i potrzeb jego przyszłych użytkowników? To niełatwa decyzja, którą warto podjąć po rozważeniu wszystkich „za i przeciw”.

Co przemawia za wyborem gotowej zabudowy kuchennej ze sklepu?

Gotowe meble kuchenne zazwyczaj występują w wydaniu modułowym. Klient może wybrać, ile i jakich elementów potrzebuje i w oparciu o nie zagospodarować dostępną w kuchni przestrzeń. Tu pojawia się jednak pewien problem – gotowe moduły nie zawsze da się idealnie wkomponować w metraż pomieszczenia. W efekcie, pomiędzy meblami często pozostaje wolna, niewykorzystana w żaden sposób przestrzeń, powszechnym problemem jest także wysokość górnej zabudowy kuchennej, która nie dochodzi do samego sufitu. Wybierając meble modułowe należy więc liczyć się z pewnymi istotnymi problemami, zarówno tymi użytkowymi, jak i wizualnymi.

Realizacja kuchni na wymiar ze strony Pracowniakogut.pl

Źródło: pracowniakogut.pl/meble-kuchenne-warszawa

Nie bez znaczenia pozostaje także sama jakość użytych do wyprodukowania mebli materiałów. W przypadku gotowych zabudów, wykorzystywane są słabszej jakości materiały, które zużywają się znacznie szybciej niż ich odpowiedniki z wyższej półki. Niższa cena idzie więc w parze ze słabszą jakością, co warto mieć na uwadze zwłaszcza urządzając docelową kuchnię, która z założenia ma pozostać na swoim miejscu przez kilkanaście kolejnych lat. Atrakcyjna cena gotowych mebli kuchennych wynika także z zastosowanych w nich systemów – w większości przypadków próżno szukać w nich jakościowych rozwiązań znanych i cenionych w branży meblarskiej producentów, które są zastępowane tańszymi, mniej wydajnymi i podatnymi na awarie odpowiednikami.

Czym meble kuchenne na wymiar górują nad rozwiązaniami sklepowymi?

Sytuacja wygląda natomiast zupełnie inaczej w przypadku mebli kuchennych na wymiar. Są to zabudowy wykonywane w profesjonalnych zakładach stolarskich. Oznacza to, że każdy ich element jest projektowany i produkowany na indywidualne zamówienie, w oparciu o projekt uwzględniający wszystkie potrzeby zamawiającego i wymiary pomieszczenia. W praktyce pozwala to na stworzenie idealnie dopasowanej do wnętrza zabudowy kuchennej, która będzie nie tylko estetyczna i dopasowana do gustu klienta, lecz także wygodna i ergonomiczna w codziennym użytkowaniu.

W przypadku mebli kuchennych na wymiar to klient decyduje, z jakich materiałów powstanie zabudowa. Ma do wyboru różnego rodzaju płyty meblowe, które może dopasować do swoich oczekiwań co do trwałości i wytrzymałości zabudowy, a także do posiadanego budżetu. Profesjonalne zakłady stolarskie pracują w oparciu o sprawdzone materiały o niskim współczynniku reklamacji, co daje ich klientom pewność, że inwestują swoje pieniądze w trwałe i solidne meble na lata. 

Jakby tego było mało, zamawiając meble kuchenne u stolarza, klient ma pełną dowolność w zakresie ich projektowania – może postawić na praktycznie dowolną stylistykę, kolor i wykończenie frontów, wybrać systemy i dodatkowe rozwiązania, które podniosą funkcjonalność mebli, a także dopasować ich wymiary do swojego wzrostu. Meble kuchenne na zamówienie to w pełni personalizowane rozwiązania, których wyższą w porównaniu do gotowych mebli modułowych cenę w pełni uzasadniają znacznie szersze możliwości w zakresie projektowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =

Polecane

Dom i ogród

Hokery Welurowe: Połączenie Komfortu i Elegancji w Twojej Kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To tutaj spędzamy czas na przygotowywaniu posiłków, spożywaniu ich w gronie rodziny i przyjaciół, a także na rozmowach przy kawie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zwraca uwagę na wystrój i funkcjonalność tego wnętrza. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się hokery welurowe, które stanowią […]

Czytaj
Dom i ogród

Panele akustyczne samoprzylepne: proste rozwiązanie dla lepszej akustyki

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób pracuje z domu, a przestrzenie publiczne wymagają skutecznego zarządzania dźwiękiem, panele akustyczne samoprzylepne stają się popularnym rozwiązaniem. Są one nie tylko estetycznie przyjemne, ale także łatwe w instalacji i skuteczne w poprawie jakości dźwięku w pomieszczeniach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak te innowacyjne panele działają i […]

Czytaj
Dom i ogród

Układanie podłogi drewnianej – dlaczego warto położyć parkiet w domu lub biurze?

Na układanie podłogi drewnianej decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego – to ten rodzaj wykończenia, który wart jest swojej ceny. Dlaczego jednak warto wybrać parkiet czy inną posadzkę z naturalnego materiału? Przyglądamy się zaletom drewnianych podłóg nie tylko w domu! Zalety podłogi z drewna Podłoga drewniana ma mnóstwo zalet – jest niezwykle elegancka i […]

Czytaj