Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem rejestracji przedsiębiorstwa pod konkretnym adresem. Jednakże miejsce prowadzenia działalności nie musi być tym, pod którym przedsiębiorca faktycznie wykonuje pracę i prowadzi działania biznesowe, ponieważ może posiadać wirtualny, ale bardziej prestiżowy adres wpływający na zwiększenie wiarygodności firmy.
Dodatkowo w przypadku wielu przedsiębiorstw charakter prowadzonej działalności nie wymaga inwestowania i utrzymywania rzeczywistego biura, które byłoby jedynie generatorem zbędnych kosztów.
W jakich branżach w takim razie sprawdzi się wirtualne biuro?
Wirtualne biuro rozwiązaniem idealnym dla…
Biuro wirtualne jest bezsprzecznie koncepcją idealnie sprawdzającą się przede wszystkim w przypadku:
- Jednoosobowych działalności gospodarczych.
- Nowych firm.
- Przedsiębiorców wykonujących zawód freelancera,
- copywritera,
- programisty
- czy też grafika.
- Osób prowadzących działalność o charakterze mobilnym jak doradcy ubezpieczeniowi i kredytowi.
- Szkoleniowcy i trenerzy personalni.
- Taksówkarze.
- Digital Nomadzi, czyli ludzie prowadzący styl życia oparty między innymi o takie priorytety takie jak: niezależność, wolność. Mobilność, samowystarczalność, samorealizacja i minimalizm.
Wirtualne biuro jest też “rozwiązaniem szytym na miarę” dla firm dopiero wchodzących na polski rynek, które mają siedzibę główną poza granicami naszego kraju.
Koszty związane z wirtualnym biurem
Bezsprzecznie zawarcie umowy na najem biura wirtualnego jest rozwiązaniem ekonomicznym, generującym znacznie niższe wydatki w stosunku do utrzymania tradycyjnego biura. Niemniej jednak koszty te są zależne przede wszystkim od prestiżu lokalizacji i standardu wyposażenia biura, a zwłaszcza od zakresu wybranych przez przedsiębiorcę usług.
Idealnym przykładem wirtualnego biura o wysokich standardach i przystępnych cenach jest “Biuro dla Misia”, które proponuje trzy pakiety cenowe, z których każdy zawiera różne usługi.
Wirtualne biuro-korzyści
Korzystanie z usług wirtualnego biura niesie przedsiębiorcom pełen pakiet korzyści, z których do najważniejszych należą:
- Rejestracja firmy pod prestiżowym adresem, co jest istotnym aspektem w przypadku nowo powstałych przedsiębiorstw i firm opartych na jednoosobowej działalności.
- Redukcja kosztów związana z brakiem wydatków na wyposażenie i utrzymanie tradycyjnego biura.
- Świadczenia dodatkowe takie jak elektroniczny obieg dokumentów. Usługa dedykowanego numeru z przekierowaniem czy możliwość korzystania z sali konferencyjnej, którą przedsiębiorcy otrzymują w ramach wybranego i opłacanego pakietu.
- Zachowanie prywatności, ponieważ dzięki korzystaniu z wirtualnego adresu firmy, przedsiębiorca nie ujawnia adresu prywatnego w żadnych publicznych rejestrach.
- Oszczędność czasu, który zostaje pozyskany przez brak konieczności dojazdów do biura i który może zostać wykorzystany na pracę przekładającą się na zyski.
Podsumowanie
Wirtualne biuro doskonale sprawdza się przede wszystkim w przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność opartą na wykonywaniu pracy zdalnej. Ogranicza przede wszystkim koszty prowadzenia działalności z uwagi na fakt, że nie generuje opłat za najem lokalu i media.
Pozwala natomiast na posługiwanie się prestiżowym adresem podnoszącym wiarygodność firmy. Gwarantuje obsługę poczty tradycyjnej i wiele innych korzyści zależnych od wybranego pakietu.
Dodatkowym atutem wirtualnego biura jest oszczędność czasu, która w każdym biznesie jest wartością bezcenną.