Frezy CMT – w MSV znajdziesz narzędzia da profesjonalistów!

Frezarka umożliwia precyzyjne wykonanie elementów funkcjonalnych np. w meblach oraz ułatwia ozdobne wykańczanie powierzchni. Jest wyposażona we frezy, które zawsze należy dobierać stosownie do charakteru prowadzonych prac oraz rodzaju materiału poddawanego obróbce.

Jak dopasować odpowiedni frez?

W MSV dostępny jest szeroki wybór frezów CMT, odpowiednich dla profesjonalistów. Są one przystosowane do pracy na maszynach CNC, i w zależności od rodzaju, służą do frezowania drewna, metalu albo tworzywa sztucznego. Wybrane modele frezów CMT są pokryte pomarańczową powłoką, która ogranicza przywieranie odpadów, jakie powstają w trakcie frezowania. Najczęściej są wykonane ze stali szybkotnącej.

W ofercie znaleźć można między innymi frezy, które są przeznaczone do ukosowania i fazowania krawędzi – przydają się one przy produkcji pojemników albo skrzyń wielobocznych. Są też frezy wykańczające, z polerowanym rowkiem wiórowym i specjalnym rodzajem węglika o wydłużonej żywotności. Frezy wyprodukowane ze stali Fatigue Proof® i mikro-ziarnistego węglika wyróżniają się długą częścią roboczą, dzięki czemu można nimi wykonywać idealnie precyzyjne cięcia w drewnie, sklejce oraz płytach warstwowych. Frezy są w różnych wymiarach, a każdy egzemplarz przechodzi testy jakości, co zapewnia doskonałe wyważenie oraz najwyższą jakość cięcia.

Frezy spiralne CMT

Frezy spiralne są w całości wykonane z węglika spiekanego i mają oszlifowaną krawędź tnącą w kształcie spirali – ostrze może być pozytywem albo negatywem, w zależności od kąta natarcia w stosunku do kierunku obrotu. Na msv24.pl można zamówić obie wersje. Negatyw ma kąt przeciwny do kierunku obrotów, więc podczas pracy wióry są odprowadzane w dół. Jest on wykorzystywany głównie do gładkiego wykańczania powierzchni. Pozytyw przydaje się przy frezowaniu kanalików i rowków – w tym przypadku wióry zostają wypchnięte do góry. Użycie pozytywu gwarantuje uzyskanie gładkiej krawędzi obrabianego materiału.

Frezy spiralne z oferty MSV są przeznaczone do obróbki plexi, prócz tego można je stosować przy frezowaniu innych tworzyw sztucznych: akrylu, poliestrów, polietylenu niskociśnieniowego i wysokociśnieniowego, poliwęglanu, polichlorku winylu, poliamidu, ABS, POM, PMMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =

Polecane

Firma

Okna kasowe – Innowacyjne rozwiązania dla biznesu i komfortu klientów

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia staje się coraz szybsze, a oczekiwania klientów wzrastają, przed przedsiębiorcami stawiane są wyzwania dotyczące efektywności, wygody klienta i tworzenia pozytywnego wizerunku firmy. W odpowiedzi na te potrzeby coraz większą popularność zyskują innowacyjne rozwiązania, takie jak okna kasowe. Stanowią one nie tylko punkt kontaktu między firmą a klientem, ale również […]

Czytaj
Firma

Zestawy piśmiennicze z logo – świetny pomysł na podarunek dla pracowników!

Zestawy piśmiennicze opatrzone logo firmy to doskonały prezent dla pracowników. Zestawy te nie tylko służą praktycznemu celowi w miejscu pracy, ale także przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Zobacz, dlaczego warto kupować takie upominki firmowe! 1. Praktyczne i przydatne podarunki dla pracowników Zestawy piśmiennicze przeznaczone dla pracowników mogą obejmować różne elementy, takie jak długopisy, […]

Czytaj
Firma

Wycieraczki systemowe — dlaczego warto je stosować?

Wycieraczki systemowe to produkty, które cieszą się coraz większą popularnością. Mają one naprawdę szerokie spektrum walorów, co sprawia, że są stosowane w wielu różnych miejscach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego postawienie na nie jest dobrym wyborem? Wycieraczki systemowe – co to takiego i dlaczego warto je nabyć? Systemowe wycieraczki to nic innego jak specjalne […]

Czytaj