Frezy CMT – w MSV znajdziesz narzędzia da profesjonalistów!

Frezarka umożliwia precyzyjne wykonanie elementów funkcjonalnych np. w meblach oraz ułatwia ozdobne wykańczanie powierzchni. Jest wyposażona we frezy, które zawsze należy dobierać stosownie do charakteru prowadzonych prac oraz rodzaju materiału poddawanego obróbce.

Jak dopasować odpowiedni frez?

W MSV dostępny jest szeroki wybór frezów CMT, odpowiednich dla profesjonalistów. Są one przystosowane do pracy na maszynach CNC, i w zależności od rodzaju, służą do frezowania drewna, metalu albo tworzywa sztucznego. Wybrane modele frezów CMT są pokryte pomarańczową powłoką, która ogranicza przywieranie odpadów, jakie powstają w trakcie frezowania. Najczęściej są wykonane ze stali szybkotnącej.

W ofercie znaleźć można między innymi frezy, które są przeznaczone do ukosowania i fazowania krawędzi – przydają się one przy produkcji pojemników albo skrzyń wielobocznych. Są też frezy wykańczające, z polerowanym rowkiem wiórowym i specjalnym rodzajem węglika o wydłużonej żywotności. Frezy wyprodukowane ze stali Fatigue Proof® i mikro-ziarnistego węglika wyróżniają się długą częścią roboczą, dzięki czemu można nimi wykonywać idealnie precyzyjne cięcia w drewnie, sklejce oraz płytach warstwowych. Frezy są w różnych wymiarach, a każdy egzemplarz przechodzi testy jakości, co zapewnia doskonałe wyważenie oraz najwyższą jakość cięcia.

Frezy spiralne CMT

Frezy spiralne są w całości wykonane z węglika spiekanego i mają oszlifowaną krawędź tnącą w kształcie spirali – ostrze może być pozytywem albo negatywem, w zależności od kąta natarcia w stosunku do kierunku obrotu. Na msv24.pl można zamówić obie wersje. Negatyw ma kąt przeciwny do kierunku obrotów, więc podczas pracy wióry są odprowadzane w dół. Jest on wykorzystywany głównie do gładkiego wykańczania powierzchni. Pozytyw przydaje się przy frezowaniu kanalików i rowków – w tym przypadku wióry zostają wypchnięte do góry. Użycie pozytywu gwarantuje uzyskanie gładkiej krawędzi obrabianego materiału.

Frezy spiralne z oferty MSV są przeznaczone do obróbki plexi, prócz tego można je stosować przy frezowaniu innych tworzyw sztucznych: akrylu, poliestrów, polietylenu niskociśnieniowego i wysokociśnieniowego, poliwęglanu, polichlorku winylu, poliamidu, ABS, POM, PMMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + sześć =

Polecane

Firma

Georadar – zastosowanie i metodyka pomiarów georadarowych

Podstawową zaletą tej metody jest fakt, że pomiary georadarowe cechują się całkowitą bezinwazyjnością. Georadar wykorzystywany może być wewnątrz budynków, w rezerwatach przyrody, czy wreszcie w badaniach dróg, pasów startowych lotnisk itp. Sprawdź, jakie są zastosowania georadarów? SPIS TREŚCI: Georadar – na czym polega badanie metodą georadarową? Georadar w diagnostyce stanu konstrukcji budowlanych Georadar szerokopasmowy Georadar […]

Czytaj
największe dźwigi w polsce
Firma

Największe Dźwigi w Polsce

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszystkie porady i informacje zawarte na naszej stronie nie zastępują własnej konsultacji ze specjalistą/lekarzem. Korzystanie z informacji zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z profesjonalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawcy tej strony internetowej nie ponoszą winy za korzystanie z informacji opublikowanych w serwisie. Największe Dźwigi w […]

Czytaj
budowa farmy wiatrowej krok po kroku
Firma

Budowa Elektrowni Wiatrowej Krok Po Kroku

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie dane i pomoce zawarte na naszej stronie nie zastępują samodzielnej konsultacji ze ekspertem/profesjonalistą. Branie przykładu z informacji umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z profesjonalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawcy tego portalu nie są w żaden sposób odpowiedzialni ze stosowania informacji opublikowanych w serwisie. Współczesne […]

Czytaj