Jak wymienić baterię wannową?

Jak wymienić baterię wannową?

Baterie wannowe wymieniamy w trakcie remontu lub podczas awarii. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie, więc możemy wykonać go w pełni samodzielnie, bez konieczności korzystania z usług fachowca. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak wymienić baterię wannową, zanim przystąpisz do pracy nad zmianą wyglądu swojej łazienki.

Nowa bateria wannowa

Montaż baterii umywalkowej czy wannowej na ogół ma miejsce podczas urządzania pomieszczenia. Często decydujemy się również na zmianę baterii wannowej podczas remontu, gdy stara przestaje spełniać nasze oczekiwania. Nowe baterie wannowe potrzebne są również wówczas, gdy pojawią się różnego rodzaju awarie i uszkodzenia. Należy bowiem zdać sobie sprawę z faktu, że nawet właściwy montaż baterii oraz wybór odpowiedniego typu baterii wysokiej jakości nie uchroni nas przed zużywaniem elementów urządzenia, które wykorzystywane jest niezwykle często przez wszystkich domowników. Jak rozpoznać awarię baterii? Na taką wskazują przede wszystkim:

  • strumień wody, pojawiający się pomimo zablokowania jej dopływu,
  • cieknąca woda,
  • trudności z przekręcaniem uchwytu,
  • zacinanie się przełącznika.

W wymienionych sytuacjach warto pomyśleć o nowej baterii, zanim poważniejsza awaria będzie wymagała pomocy hydraulika.

armatura wannowa

WYMIANA BATERII WANNOWEJ

Jak wymienić baterię wannową krok po kroku? Samodzielny montaż baterii i jej wymiana na nowy produkt to zadanie, któremu podoła każdy domowy amator drobnych remontów. Podpowiadamy, jak wymienić baterię wannową, by jeszcze bardziej ułatwić to zadanie.

Wymiana baterii – niezbędne narzędzia

Do wymiany baterii łazienkowych konieczne będzie przygotowanie odpowiednich narzędzi. Baterię wannową odkręcić należy przy pomocy klucza. Przyda się również poziomica i szmatka do wytarcia wody.

Demontaż baterii umywalkowej

Standardowe baterie ścienne rozkręca się w podobny sposób. Zanim jednak przystąpimy do działania, konieczne będzie odcięcie dopływu wody. Najlepiej zrobić to przez zamknięcie głównego zaworu, znajdującego się koło wodomierza. Bateria wannowa ma na ogół dwie rozety. Demontaż baterii ściennych rozpoczynamy więc od ich poluzowania. W dalszej części luzujemy również nakrętki, znajdujące się przy kranie.

Jak zamontować baterię wannową?

Montaż baterii łazienkowej należy rozpocząć od wytarcia ściereczką przyłączy. Nową baterię należy podłączyć do rur z ciepłą i zimną wodą. Na gwinty łączników warto wcześniej nawinąć taśmy teflonowe zgodnie z kierunkiem, w którym dokręcane będą nakrętki. Łączniki dopasowujemy do rozstawu w baterii. Najlepiej ustawić je, używając klucza nastawnego. Na takie łączniki nakładamy rozety, wystające ze ściany, pamiętając o włożeniu uszczelek do nakrętek. Teraz możemy już przejść do dokręcenia nowej baterii, ustawiając jej poziom przy pomocy poziomicy. Po dokręceniu baterii należy sprawdzić, czy instalacja nie przecieka. Stosując takie zasady, montaż baterii będzie przebiegał sprawnie, a pomoc hydraulika nie będzie potrzebna. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by podołać temu zadaniu lub też nie posiadamy odpowiednich narzędzi, warto skorzystać z pomocy fachowca by mieć pewność, że baterie ścienne będą zamontowane w prawidłowy sposób.

One thought on “Jak wymienić baterię wannową?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − sześć =

Polecane

Dom i ogród

Panele akustyczne samoprzylepne: proste rozwiązanie dla lepszej akustyki

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób pracuje z domu, a przestrzenie publiczne wymagają skutecznego zarządzania dźwiękiem, panele akustyczne samoprzylepne stają się popularnym rozwiązaniem. Są one nie tylko estetycznie przyjemne, ale także łatwe w instalacji i skuteczne w poprawie jakości dźwięku w pomieszczeniach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak te innowacyjne panele działają i […]

Czytaj
Dom i ogród

Układanie podłogi drewnianej – dlaczego warto położyć parkiet w domu lub biurze?

Na układanie podłogi drewnianej decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego – to ten rodzaj wykończenia, który wart jest swojej ceny. Dlaczego jednak warto wybrać parkiet czy inną posadzkę z naturalnego materiału? Przyglądamy się zaletom drewnianych podłóg nie tylko w domu! Zalety podłogi z drewna Podłoga drewniana ma mnóstwo zalet – jest niezwykle elegancka i […]

Czytaj
Jakie rozwiązania w technice grzewczej i sanitarnej wybrać w 2024 roku?
Dom i ogród

Jakie rozwiązania w technice grzewczej i sanitarnej wybrać w 2024 roku?

W 2024 roku rozwój technologii oraz wzrost świadomości ekologicznej stawiają przed nami coraz więcej możliwości wyboru efektywnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w dziedzinie techniki grzewczej i sanitarnej. Szczególnie w mieście takim jak Bydgoszcz, istnieje potrzeba wyboru odpowiednich systemów grzewczych i sanitarnych, które nie tylko zapewnią komfort, ale także będą przyjazne dla środowiska. W tym […]

Czytaj