Jak wymienić baterię wannową?

Jak wymienić baterię wannową?

Baterie wannowe wymieniamy w trakcie remontu lub podczas awarii. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie, więc możemy wykonać go w pełni samodzielnie, bez konieczności korzystania z usług fachowca. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak wymienić baterię wannową, zanim przystąpisz do pracy nad zmianą wyglądu swojej łazienki.

Nowa bateria wannowa

Montaż baterii umywalkowej czy wannowej na ogół ma miejsce podczas urządzania pomieszczenia. Często decydujemy się również na zmianę baterii wannowej podczas remontu, gdy stara przestaje spełniać nasze oczekiwania. Nowe baterie wannowe potrzebne są również wówczas, gdy pojawią się różnego rodzaju awarie i uszkodzenia. Należy bowiem zdać sobie sprawę z faktu, że nawet właściwy montaż baterii oraz wybór odpowiedniego typu baterii wysokiej jakości nie uchroni nas przed zużywaniem elementów urządzenia, które wykorzystywane jest niezwykle często przez wszystkich domowników. Jak rozpoznać awarię baterii? Na taką wskazują przede wszystkim:

  • strumień wody, pojawiający się pomimo zablokowania jej dopływu,
  • cieknąca woda,
  • trudności z przekręcaniem uchwytu,
  • zacinanie się przełącznika.

W wymienionych sytuacjach warto pomyśleć o nowej baterii, zanim poważniejsza awaria będzie wymagała pomocy hydraulika.

armatura wannowa

WYMIANA BATERII WANNOWEJ

Jak wymienić baterię wannową krok po kroku? Samodzielny montaż baterii i jej wymiana na nowy produkt to zadanie, któremu podoła każdy domowy amator drobnych remontów. Podpowiadamy, jak wymienić baterię wannową, by jeszcze bardziej ułatwić to zadanie.

Wymiana baterii – niezbędne narzędzia

Do wymiany baterii łazienkowych konieczne będzie przygotowanie odpowiednich narzędzi. Baterię wannową odkręcić należy przy pomocy klucza. Przyda się również poziomica i szmatka do wytarcia wody.

Demontaż baterii umywalkowej

Standardowe baterie ścienne rozkręca się w podobny sposób. Zanim jednak przystąpimy do działania, konieczne będzie odcięcie dopływu wody. Najlepiej zrobić to przez zamknięcie głównego zaworu, znajdującego się koło wodomierza. Bateria wannowa ma na ogół dwie rozety. Demontaż baterii ściennych rozpoczynamy więc od ich poluzowania. W dalszej części luzujemy również nakrętki, znajdujące się przy kranie.

Jak zamontować baterię wannową?

Montaż baterii łazienkowej należy rozpocząć od wytarcia ściereczką przyłączy. Nową baterię należy podłączyć do rur z ciepłą i zimną wodą. Na gwinty łączników warto wcześniej nawinąć taśmy teflonowe zgodnie z kierunkiem, w którym dokręcane będą nakrętki. Łączniki dopasowujemy do rozstawu w baterii. Najlepiej ustawić je, używając klucza nastawnego. Na takie łączniki nakładamy rozety, wystające ze ściany, pamiętając o włożeniu uszczelek do nakrętek. Teraz możemy już przejść do dokręcenia nowej baterii, ustawiając jej poziom przy pomocy poziomicy. Po dokręceniu baterii należy sprawdzić, czy instalacja nie przecieka. Stosując takie zasady, montaż baterii będzie przebiegał sprawnie, a pomoc hydraulika nie będzie potrzebna. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by podołać temu zadaniu lub też nie posiadamy odpowiednich narzędzi, warto skorzystać z pomocy fachowca by mieć pewność, że baterie ścienne będą zamontowane w prawidłowy sposób.

One thought on “Jak wymienić baterię wannową?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 17 =

Polecane

jak zrobić wosk zapachowy
Dom i ogród

Jak zrobić wosk do kominka?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje i pomoce zawarte na naszej witrynie nie zastąpią osobistej konsultacji ze specjalistą/profesjonalistą. Korzystanie z informacji umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy tego bloga nie ponoszą odpowiedzialności za korzystanie z porad umieszczanych na portalu. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele […]

Czytaj
rozmnażania wegetatywnego
Dom i ogród

Rozmnażanie wegetatywne – Metody i Zastosowanie

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje oraz informacje zawarte na naszej witrynie nie zastąpią własnej konsultacji ze fachowcem/profesjonalistą. Używanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy tego bloga nie są w żaden sposób odpowiedzialni za wykorzystanie pomocy umieszczanych na stronie. Rozmnażanie wegetatywne jest jednym […]

Czytaj
jak wykonać tunel foliowy
Dom i ogród

Jak zrobić efektywne drzwi do tunelu foliowego?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje i porady wprowadzone na naszej stronie nie zastępują samodzielnej konsultacji ze fachowcem/profesjonalistą. Korzystanie z treści umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy naszego portalu nie ponoszą winy za korzystanie z porad umieszczanych w serwisie. Efektywne Drzwi do Tunelu Foliowego: […]

Czytaj