Pompa obiegowa – Circula

Pompa obiegowa – Circula

Wśród pomp dostępnych na stronie internetowej przedsiębiorstwa PROTERM znajdują się pompy CIRCULA. Pompy są jednymi z ważniejszych elementów w instalacjach, gdyż to właśnie dzięki nim możliwe jest prawidłowe działanie instalacji, kotłowni oraz bezpieczeństwo użytkowników. Pompy obiegowe – Circula mają zastosowanie w wielu instalacjach centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnych, solarnych oraz pop ciepła. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Energooszczędne pompy Circula

Nowoczesne pompy obiegowe Circula https://proterm.sklep.pl/pompy-cyrkulacyjne-3-biegowe-circula,c595,pl.html są bardzo energooszczędne. Pompy te cechuje wysoka jakość wykonania oraz bezawaryjność. Mogą one działać w kilku trybach. Pierwszy tryb „Auto” charakteryzuje się automatycznym dostosowaniem ciśnienia i wydajności pompy do zapotrzebowania ze strony instalacji. Dzięki wykorzystaniu tego trybu zużycie energii jest stosunkowo niskie.

Drugim trybem, z jakiego można korzystać podczas pracy pomy obiegowej Circula jest „HPP”. Stosuje się go, kiedy wydajność pompy w trybie „Auto” jest niewystarczająca. Kolejnym trybem wykorzystywanym w tego rodzaju pomie jest tryb „LPP”. Stosuje się go, gdy w trybie „Auto” wydajność pompy jest zbyt wysoka. Kolejnym trybem jest tryb „HCP” – wyższy poziom charakterystyki utrzymujący stałą wysokość podnoszenia pompy niezależnie od wydajności.

 Natomiast „LCP” to niższy poziom charakterystyki utrzymujący stałą wysokość podnoszenia pompy niezależnie od wydajności.  Kolejne tryby „I, II, III” to tryby ręczne, które utrzymują stałą wysokość obrotową pompy. W tych trybach pompa pracuje tak jak tradycyjna pompa trzy biegowa.

Pompa obiegowa

Tryb nocny w pompach obiegowych Circula

Ostatnim trybem pompy obiegowej Circula jest tryb „nocny”, który współpracuje z wyżej wymienionymi trybami. W tym trybie pompa po dwóch godzinach od chwili włączania przechodzi w tryb nocnego obniżenia wydajności ze zużyciem energii 5-10W w zależności od wybranego trybu. Po upływie siedmiu godzin od przejścia w tryb obniżenia pompa automatycznie wraca do trybu sprzed tego obniżenia.

Circula Marcurio i Circula Titanio – różnice

Wśród pomp obiegowych marki Circula można wyróżnić dwie pompy: CIRCULA Mercurio oraz CIRCULA Titanio. Pierwsza z nich to elektroniczna, energooszczędna pompa obiegowa przeznaczona do wielu instalacji. Wyróżnia ją zaprojektowana innowacyjna tuleja inspekcyjna, która jest umiejscowiona w osi wału, posiada możliwość dodatkowego odpowietrzenia oraz awaryjnego rozruchu wirnika.  Drugą z wymienionych pomp jest pompa Circula Titano, która również jest wykorzystywana w większości instalacji. Konstrukcja pompy oparta jest na wysokowydajnym silniku EC nowej generacji. Silnik ten w odróżnieniu od zwykłego silnika prądu stałego nie ma zużywających się elementów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań pompy Circula stały się jednymi z najlepszych dostępnych na rynku.

2 thoughts on “Pompa obiegowa – Circula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 10 =

Polecane

Firma

Okna kasowe – Innowacyjne rozwiązania dla biznesu i komfortu klientów

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia staje się coraz szybsze, a oczekiwania klientów wzrastają, przed przedsiębiorcami stawiane są wyzwania dotyczące efektywności, wygody klienta i tworzenia pozytywnego wizerunku firmy. W odpowiedzi na te potrzeby coraz większą popularność zyskują innowacyjne rozwiązania, takie jak okna kasowe. Stanowią one nie tylko punkt kontaktu między firmą a klientem, ale również […]

Czytaj
Firma

Zestawy piśmiennicze z logo – świetny pomysł na podarunek dla pracowników!

Zestawy piśmiennicze opatrzone logo firmy to doskonały prezent dla pracowników. Zestawy te nie tylko służą praktycznemu celowi w miejscu pracy, ale także przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Zobacz, dlaczego warto kupować takie upominki firmowe! 1. Praktyczne i przydatne podarunki dla pracowników Zestawy piśmiennicze przeznaczone dla pracowników mogą obejmować różne elementy, takie jak długopisy, […]

Czytaj
Firma

Wycieraczki systemowe — dlaczego warto je stosować?

Wycieraczki systemowe to produkty, które cieszą się coraz większą popularnością. Mają one naprawdę szerokie spektrum walorów, co sprawia, że są stosowane w wielu różnych miejscach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego postawienie na nie jest dobrym wyborem? Wycieraczki systemowe – co to takiego i dlaczego warto je nabyć? Systemowe wycieraczki to nic innego jak specjalne […]

Czytaj