Pompa obiegowa – Circula

Pompa obiegowa – Circula

Wśród pomp dostępnych na stronie internetowej przedsiębiorstwa PROTERM znajdują się pompy CIRCULA. Pompy są jednymi z ważniejszych elementów w instalacjach, gdyż to właśnie dzięki nim możliwe jest prawidłowe działanie instalacji, kotłowni oraz bezpieczeństwo użytkowników. Pompy obiegowe – Circula mają zastosowanie w wielu instalacjach centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnych, solarnych oraz pop ciepła. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Energooszczędne pompy Circula

Nowoczesne pompy obiegowe Circula https://proterm.sklep.pl/pompy-cyrkulacyjne-3-biegowe-circula,c595,pl.html są bardzo energooszczędne. Pompy te cechuje wysoka jakość wykonania oraz bezawaryjność. Mogą one działać w kilku trybach. Pierwszy tryb „Auto” charakteryzuje się automatycznym dostosowaniem ciśnienia i wydajności pompy do zapotrzebowania ze strony instalacji. Dzięki wykorzystaniu tego trybu zużycie energii jest stosunkowo niskie.

Drugim trybem, z jakiego można korzystać podczas pracy pomy obiegowej Circula jest „HPP”. Stosuje się go, kiedy wydajność pompy w trybie „Auto” jest niewystarczająca. Kolejnym trybem wykorzystywanym w tego rodzaju pomie jest tryb „LPP”. Stosuje się go, gdy w trybie „Auto” wydajność pompy jest zbyt wysoka. Kolejnym trybem jest tryb „HCP” – wyższy poziom charakterystyki utrzymujący stałą wysokość podnoszenia pompy niezależnie od wydajności.

 Natomiast „LCP” to niższy poziom charakterystyki utrzymujący stałą wysokość podnoszenia pompy niezależnie od wydajności.  Kolejne tryby „I, II, III” to tryby ręczne, które utrzymują stałą wysokość obrotową pompy. W tych trybach pompa pracuje tak jak tradycyjna pompa trzy biegowa.

Pompa obiegowa

Tryb nocny w pompach obiegowych Circula

Ostatnim trybem pompy obiegowej Circula jest tryb „nocny”, który współpracuje z wyżej wymienionymi trybami. W tym trybie pompa po dwóch godzinach od chwili włączania przechodzi w tryb nocnego obniżenia wydajności ze zużyciem energii 5-10W w zależności od wybranego trybu. Po upływie siedmiu godzin od przejścia w tryb obniżenia pompa automatycznie wraca do trybu sprzed tego obniżenia.

Circula Marcurio i Circula Titanio – różnice

Wśród pomp obiegowych marki Circula można wyróżnić dwie pompy: CIRCULA Mercurio oraz CIRCULA Titanio. Pierwsza z nich to elektroniczna, energooszczędna pompa obiegowa przeznaczona do wielu instalacji. Wyróżnia ją zaprojektowana innowacyjna tuleja inspekcyjna, która jest umiejscowiona w osi wału, posiada możliwość dodatkowego odpowietrzenia oraz awaryjnego rozruchu wirnika.  Drugą z wymienionych pomp jest pompa Circula Titano, która również jest wykorzystywana w większości instalacji. Konstrukcja pompy oparta jest na wysokowydajnym silniku EC nowej generacji. Silnik ten w odróżnieniu od zwykłego silnika prądu stałego nie ma zużywających się elementów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań pompy Circula stały się jednymi z najlepszych dostępnych na rynku.

2 thoughts on “Pompa obiegowa – Circula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 7 =

Polecane

Firma

Georadar – zastosowanie i metodyka pomiarów georadarowych

Podstawową zaletą tej metody jest fakt, że pomiary georadarowe cechują się całkowitą bezinwazyjnością. Georadar wykorzystywany może być wewnątrz budynków, w rezerwatach przyrody, czy wreszcie w badaniach dróg, pasów startowych lotnisk itp. Sprawdź, jakie są zastosowania georadarów? SPIS TREŚCI: Georadar – na czym polega badanie metodą georadarową? Georadar w diagnostyce stanu konstrukcji budowlanych Georadar szerokopasmowy Georadar […]

Czytaj
największe dźwigi w polsce
Firma

Największe Dźwigi w Polsce

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszystkie porady i informacje zawarte na naszej stronie nie zastępują własnej konsultacji ze specjalistą/lekarzem. Korzystanie z informacji zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z profesjonalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawcy tej strony internetowej nie ponoszą winy za korzystanie z informacji opublikowanych w serwisie. Największe Dźwigi w […]

Czytaj
budowa farmy wiatrowej krok po kroku
Firma

Budowa Elektrowni Wiatrowej Krok Po Kroku

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie dane i pomoce zawarte na naszej stronie nie zastępują samodzielnej konsultacji ze ekspertem/profesjonalistą. Branie przykładu z informacji umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z profesjonalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawcy tego portalu nie są w żaden sposób odpowiedzialni ze stosowania informacji opublikowanych w serwisie. Współczesne […]

Czytaj