Wśród pomp dostępnych na stronie internetowej przedsiębiorstwa PROTERM znajdują się pompy CIRCULA. Pompy są jednymi z ważniejszych elementów w instalacjach, gdyż to właśnie dzięki nim możliwe jest prawidłowe działanie instalacji, kotłowni oraz bezpieczeństwo użytkowników. Pompy obiegowe – Circula mają zastosowanie w wielu instalacjach centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnych, solarnych oraz pop ciepła. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!
Energooszczędne pompy Circula
Nowoczesne pompy obiegowe Circula https://proterm.sklep.pl/pompy-cyrkulacyjne-3-biegowe-circula,c595,pl.html są bardzo energooszczędne. Pompy te cechuje wysoka jakość wykonania oraz bezawaryjność. Mogą one działać w kilku trybach. Pierwszy tryb „Auto” charakteryzuje się automatycznym dostosowaniem ciśnienia i wydajności pompy do zapotrzebowania ze strony instalacji. Dzięki wykorzystaniu tego trybu zużycie energii jest stosunkowo niskie.
Drugim trybem, z jakiego można korzystać podczas pracy pomy obiegowej Circula jest „HPP”. Stosuje się go, kiedy wydajność pompy w trybie „Auto” jest niewystarczająca. Kolejnym trybem wykorzystywanym w tego rodzaju pomie jest tryb „LPP”. Stosuje się go, gdy w trybie „Auto” wydajność pompy jest zbyt wysoka. Kolejnym trybem jest tryb „HCP” – wyższy poziom charakterystyki utrzymujący stałą wysokość podnoszenia pompy niezależnie od wydajności.
Natomiast „LCP” to niższy poziom charakterystyki utrzymujący stałą wysokość podnoszenia pompy niezależnie od wydajności. Kolejne tryby „I, II, III” to tryby ręczne, które utrzymują stałą wysokość obrotową pompy. W tych trybach pompa pracuje tak jak tradycyjna pompa trzy biegowa.
Tryb nocny w pompach obiegowych Circula
Ostatnim trybem pompy obiegowej Circula jest tryb „nocny”, który współpracuje z wyżej wymienionymi trybami. W tym trybie pompa po dwóch godzinach od chwili włączania przechodzi w tryb nocnego obniżenia wydajności ze zużyciem energii 5-10W w zależności od wybranego trybu. Po upływie siedmiu godzin od przejścia w tryb obniżenia pompa automatycznie wraca do trybu sprzed tego obniżenia.
Circula Marcurio i Circula Titanio – różnice
Wśród pomp obiegowych marki Circula można wyróżnić dwie pompy: CIRCULA Mercurio oraz CIRCULA Titanio. Pierwsza z nich to elektroniczna, energooszczędna pompa obiegowa przeznaczona do wielu instalacji. Wyróżnia ją zaprojektowana innowacyjna tuleja inspekcyjna, która jest umiejscowiona w osi wału, posiada możliwość dodatkowego odpowietrzenia oraz awaryjnego rozruchu wirnika. Drugą z wymienionych pomp jest pompa Circula Titano, która również jest wykorzystywana w większości instalacji. Konstrukcja pompy oparta jest na wysokowydajnym silniku EC nowej generacji. Silnik ten w odróżnieniu od zwykłego silnika prądu stałego nie ma zużywających się elementów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań pompy Circula stały się jednymi z najlepszych dostępnych na rynku.
Dziękuje bardzo za artykuł. Wiele wyjaśnił. Dobra robota.
Przeczytałem kilka stron ale u was macie to właściwie wytłumaczone!