Stara cegła w nowoczesnym wnętrzu – czy to może się udać?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko, do tego stopnia, że aż trudno za nimi nadążyć. Na szczęście można postawić na takie rozwiązania, z którymi osiągniemy nie tylko piękną czy zachwycającą, ale i ponadczasową aranżację wnętrza. Jednym z nich jest cegła dekoracyjna. Daj jej szansę, a odwdzięczy się niepowtarzalnym wyglądem i klimatem!

Cegła we wnętrzu – stara czy imitacja?

Jak nietrudno zauważyć, rynek jest przepełniony produktami ceglanymi. Producenci materiałów wykończeniowych wyczuli trend na ceglane ściany, wprowadzając do swoich ofert wewnętrzne cegiełki ozdobne. Różnią się one między sobą nie tyle kolorami czy strukturami, co materiałem. Do wyboru masz płytki z cegły rozbiórkowej, klinkierowe, betonowe, a nawet kafelki z gipsu. Te ostatnie bardzo często występują wraz z fugą, co stanowi czynnik zachęcający klienta do zakupu. Nie zawsze i nie każdego to przekonuje, zwłaszcza w czasach, kiedy bardziej niż kiedykolwiek zaczynami doceniać naturę i chcemy być blisko niej. Taką możliwość dają nam tylko płytki ze starej cegły – surowiec w 100% naturalny.

Płytki ceglane – z czym je łączyć?

Cegła na ścianie zawsze przykuwa wzrok. Nie potrzebuje zatem wielu „towarzyszów” – w otoczeniu białych bądź szarych ścian prezentuje się niezwykle oryginalnie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z innych równie wyrazistych dekorów. Beton, drewno, a nawet marmur – zaproś je do swojego wnętrza, ale pod warunkiem, że masz na nie konkretny plan.

Uwaga! Aranżacja z udziałem cegły nie należy do łatwych – zbyt duża ilość cegiełek w małym pomieszczeniu może je przytłoczyć. Przypadkowy dobór materiałów i kolorów to z kolei ryzyko chaosu i niezadawalającego efektu końcowego.

Cegła dekoracyjna – jak ją układać na ścianie?

Nie tylko kolor czy struktura płytek ma wpływ na ostateczny wygląd ceglanej ściany. Również wzór ułożenia cegiełek dekoracyjnych powinien być przemyślany, tzn. dopasowany do stylu i charakteru wnętrza. Istnieje wiele sposobów wiązania cegieł, spośród których bezpiecznie jest wybrać tylko jeden (np. najpopularniejsze wiązanie wozówkowe). Możesz także zawalczyć o oryginalny czy też niesztampowy efekt wizualny, decydując się na połączenie kilku wzorów.

Do montażu płytek ze starej cegły będziesz potrzebować wysokiej jakości preparatów – zarówno gruntu, kleju, fugi, jak i impregnatu. Najlepiej kupić je od razu, tzn. na etapie realizacji zamówienia cegiełek. Sklepy oferujące płytki z cegły rozbiórkowej – jak np. e-CEGŁA – z reguły posiadają także specjalistyczną chemię montażową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 7 =

Polecane

jak zrobić wosk zapachowy
Dom i ogród

Jak zrobić wosk do kominka?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje i pomoce zawarte na naszej witrynie nie zastąpią osobistej konsultacji ze specjalistą/profesjonalistą. Korzystanie z informacji umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy tego bloga nie ponoszą odpowiedzialności za korzystanie z porad umieszczanych na portalu. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele […]

Czytaj
rozmnażania wegetatywnego
Dom i ogród

Rozmnażanie wegetatywne – Metody i Zastosowanie

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje oraz informacje zawarte na naszej witrynie nie zastąpią własnej konsultacji ze fachowcem/profesjonalistą. Używanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy tego bloga nie są w żaden sposób odpowiedzialni za wykorzystanie pomocy umieszczanych na stronie. Rozmnażanie wegetatywne jest jednym […]

Czytaj
jak wykonać tunel foliowy
Dom i ogród

Jak zrobić efektywne drzwi do tunelu foliowego?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie informacje i porady wprowadzone na naszej stronie nie zastępują samodzielnej konsultacji ze fachowcem/profesjonalistą. Korzystanie z treści umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy naszego portalu nie ponoszą winy za korzystanie z porad umieszczanych w serwisie. Efektywne Drzwi do Tunelu Foliowego: […]

Czytaj