Stara cegła w nowoczesnym wnętrzu – czy to może się udać?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko, do tego stopnia, że aż trudno za nimi nadążyć. Na szczęście można postawić na takie rozwiązania, z którymi osiągniemy nie tylko piękną czy zachwycającą, ale i ponadczasową aranżację wnętrza. Jednym z nich jest cegła dekoracyjna. Daj jej szansę, a odwdzięczy się niepowtarzalnym wyglądem i klimatem!

Cegła we wnętrzu – stara czy imitacja?

Jak nietrudno zauważyć, rynek jest przepełniony produktami ceglanymi. Producenci materiałów wykończeniowych wyczuli trend na ceglane ściany, wprowadzając do swoich ofert wewnętrzne cegiełki ozdobne. Różnią się one między sobą nie tyle kolorami czy strukturami, co materiałem. Do wyboru masz płytki z cegły rozbiórkowej, klinkierowe, betonowe, a nawet kafelki z gipsu. Te ostatnie bardzo często występują wraz z fugą, co stanowi czynnik zachęcający klienta do zakupu. Nie zawsze i nie każdego to przekonuje, zwłaszcza w czasach, kiedy bardziej niż kiedykolwiek zaczynami doceniać naturę i chcemy być blisko niej. Taką możliwość dają nam tylko płytki ze starej cegły – surowiec w 100% naturalny.

Płytki ceglane – z czym je łączyć?

Cegła na ścianie zawsze przykuwa wzrok. Nie potrzebuje zatem wielu „towarzyszów” – w otoczeniu białych bądź szarych ścian prezentuje się niezwykle oryginalnie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z innych równie wyrazistych dekorów. Beton, drewno, a nawet marmur – zaproś je do swojego wnętrza, ale pod warunkiem, że masz na nie konkretny plan.

Uwaga! Aranżacja z udziałem cegły nie należy do łatwych – zbyt duża ilość cegiełek w małym pomieszczeniu może je przytłoczyć. Przypadkowy dobór materiałów i kolorów to z kolei ryzyko chaosu i niezadawalającego efektu końcowego.

Cegła dekoracyjna – jak ją układać na ścianie?

Nie tylko kolor czy struktura płytek ma wpływ na ostateczny wygląd ceglanej ściany. Również wzór ułożenia cegiełek dekoracyjnych powinien być przemyślany, tzn. dopasowany do stylu i charakteru wnętrza. Istnieje wiele sposobów wiązania cegieł, spośród których bezpiecznie jest wybrać tylko jeden (np. najpopularniejsze wiązanie wozówkowe). Możesz także zawalczyć o oryginalny czy też niesztampowy efekt wizualny, decydując się na połączenie kilku wzorów.

Do montażu płytek ze starej cegły będziesz potrzebować wysokiej jakości preparatów – zarówno gruntu, kleju, fugi, jak i impregnatu. Najlepiej kupić je od razu, tzn. na etapie realizacji zamówienia cegiełek. Sklepy oferujące płytki z cegły rozbiórkowej – jak np. e-CEGŁA – z reguły posiadają także specjalistyczną chemię montażową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 4 =

Polecane

Badania nad widzeniem świnki morskiej
Dom i ogród

Jak widzą świnki morskie? Zaskakujące fakty o ich wzroku

Wzrok świnek morskich – czym różni się od ludzkiego? Wzrok świnek morskich to naprawdę fascynujący temat, szczególnie jeśli porównamy go z ludzkim. Choć z pozoru może się wydawać, że różnice w tym zakresie są mało istotne, to w rzeczywistości są one ogromne! Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak widzą te sympatyczne stworzonka, to poniżej znajdziesz odpowiedzi, […]

Czytaj
Dom i ogród

Wózki dziecięce spacerowe – komfort i funkcjonalność na każdy dzień

Wybór odpowiedniego wózka dziecięcego to jedno z pierwszych wyzwań, przed którymi stają rodzice. Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo, a wózek jest niezastąpionym elementem codziennego życia, który towarzyszy maluchowi od pierwszych dni życia. Wózki dziecięce spacerowe to doskonała opcja dla rodziców, którzy szukają lekkiego, łatwego w prowadzeniu pojazdu, który sprawdzi się […]

Czytaj
stylowy dom
Dom i ogród

Piękny dom za mniej niż 100 tysięcy – Marzenie, które możesz spełnić

Jak znaleźć piękny dom za mniej niż 100 tysięcy – krok po kroku Poszukiwanie idealnego domu w Polsce za mniej niż 100 tysięcy złotych może wydawać się misją niemożliwą, ale wcale tak nie jest! Oczywiście, nie mówimy tu o luksusowych willach w centrum Warszawy, ale o urokliwych domkach na wsi, z dala od miejskiego zgiełku. […]

Czytaj