Stara cegła w nowoczesnym wnętrzu – czy to może się udać?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko, do tego stopnia, że aż trudno za nimi nadążyć. Na szczęście można postawić na takie rozwiązania, z którymi osiągniemy nie tylko piękną czy zachwycającą, ale i ponadczasową aranżację wnętrza. Jednym z nich jest cegła dekoracyjna. Daj jej szansę, a odwdzięczy się niepowtarzalnym wyglądem i klimatem!

Cegła we wnętrzu – stara czy imitacja?

Jak nietrudno zauważyć, rynek jest przepełniony produktami ceglanymi. Producenci materiałów wykończeniowych wyczuli trend na ceglane ściany, wprowadzając do swoich ofert wewnętrzne cegiełki ozdobne. Różnią się one między sobą nie tyle kolorami czy strukturami, co materiałem. Do wyboru masz płytki z cegły rozbiórkowej, klinkierowe, betonowe, a nawet kafelki z gipsu. Te ostatnie bardzo często występują wraz z fugą, co stanowi czynnik zachęcający klienta do zakupu. Nie zawsze i nie każdego to przekonuje, zwłaszcza w czasach, kiedy bardziej niż kiedykolwiek zaczynami doceniać naturę i chcemy być blisko niej. Taką możliwość dają nam tylko płytki ze starej cegły – surowiec w 100% naturalny.

Płytki ceglane – z czym je łączyć?

Cegła na ścianie zawsze przykuwa wzrok. Nie potrzebuje zatem wielu „towarzyszów” – w otoczeniu białych bądź szarych ścian prezentuje się niezwykle oryginalnie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z innych równie wyrazistych dekorów. Beton, drewno, a nawet marmur – zaproś je do swojego wnętrza, ale pod warunkiem, że masz na nie konkretny plan.

Uwaga! Aranżacja z udziałem cegły nie należy do łatwych – zbyt duża ilość cegiełek w małym pomieszczeniu może je przytłoczyć. Przypadkowy dobór materiałów i kolorów to z kolei ryzyko chaosu i niezadawalającego efektu końcowego.

Cegła dekoracyjna – jak ją układać na ścianie?

Nie tylko kolor czy struktura płytek ma wpływ na ostateczny wygląd ceglanej ściany. Również wzór ułożenia cegiełek dekoracyjnych powinien być przemyślany, tzn. dopasowany do stylu i charakteru wnętrza. Istnieje wiele sposobów wiązania cegieł, spośród których bezpiecznie jest wybrać tylko jeden (np. najpopularniejsze wiązanie wozówkowe). Możesz także zawalczyć o oryginalny czy też niesztampowy efekt wizualny, decydując się na połączenie kilku wzorów.

Do montażu płytek ze starej cegły będziesz potrzebować wysokiej jakości preparatów – zarówno gruntu, kleju, fugi, jak i impregnatu. Najlepiej kupić je od razu, tzn. na etapie realizacji zamówienia cegiełek. Sklepy oferujące płytki z cegły rozbiórkowej – jak np. e-CEGŁA – z reguły posiadają także specjalistyczną chemię montażową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =

Polecane

Jakie rozwiązania w technice grzewczej i sanitarnej wybrać w 2024 roku?
Dom i ogród

Jakie rozwiązania w technice grzewczej i sanitarnej wybrać w 2024 roku?

W 2024 roku rozwój technologii oraz wzrost świadomości ekologicznej stawiają przed nami coraz więcej możliwości wyboru efektywnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w dziedzinie techniki grzewczej i sanitarnej. Szczególnie w mieście takim jak Bydgoszcz, istnieje potrzeba wyboru odpowiednich systemów grzewczych i sanitarnych, które nie tylko zapewnią komfort, ale także będą przyjazne dla środowiska. W tym […]

Czytaj
Dom i ogród

Inwestycja w inteligentny dom. Dlaczego warto?

Inwestycja w inteligentny dom stała się jednym z najbardziej pożądanych kroków dla osób poszukujących wygody, bezpieczeństwa oraz efektywności energetycznej w swoim otoczeniu mieszkaniowym. W dobie rosnącej cyfryzacji oraz postępu technologicznego inteligentne domy przestają być tylko futurystyczną wizją, stając się realną możliwością znacznego podniesienia jakości życia. Jeśli planujesz budowę domu, lub chcesz wyremontować mieszkanie, to najlepszy […]

Czytaj
Dom i ogród

Jaki materac do łóżka wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca ma istotny wpływ na jakość naszego wypoczynku i ogólny komfort życia. W dzisiejszych czasach rynek oferuje niezliczone opcje, co może sprawić, że podjęcie właściwej decyzji staje się wyzwaniem. Dlatego też warto przyjrzeć się różnym rodzajom materacy, ich cechom i właściwościom, aby móc dokonać świadomego wyboru, który najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i […]

Czytaj