Tradycyjne prezenty komunijne od rodziców chrzestnych

Przystąpienie dziecka do Pierwszej Komunii Świętej to wielkie wydarzenie. To niezwykle emocjonujące przeżycie nie tylko dla samego dziecka, lecz także dla jego rodziców, chrzestnych oraz całej rodziny. Aby jeszcze mocniej podkreślić wyjątkowość tej chwili, warto podarować młodemu człowiekowi prezent, który będzie nawiązywał wprost do religijnego charakteru wydarzenia. Ze względu na rolę, jaką pełni Pierwsza Komunia Święta upominki tradycyjne będą najlepszym wyborem – wręczając je, możemy mieć pewność, że nasz prezent spotka się z uznaniem każdej rodziny silnie związanej z religijnymi wartościami.

Tradycyjne upominki komunijne. Co podarować chłopcu i dziewczynce?

Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim wydarzenie religijne. To uroczysty moment, w którym dziecko staje się pełnoprawnym członkiem wspólnoty kościelnej i od tej chwili może w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Aby podkreślić ten szczególny w życiu każdego chrześcijanina moment, warto podarować swojemu chrześniakowi coś, co będzie dla niego nie tylko piękną pamiątką po tym wielkim dniu, ale także przedmiotem bezpośrednio związanym z wiarą, która w tym dniu powinna być przecież najważniejsza!

W kategorii tradycyjnych upominków komunijnych znajduje się wiele przedmiotów, spośród których możemy wybrać idealny podarunek dla swojego chrześniaka. Dużym zainteresowaniem rodziców chrzestnych cieszą się zwłaszcza pięknie wydane Biblie w wersji dla dzieci i osób dorosłych, książeczki dla najmłodszych o tematyce religijnej, a także religijne publikacje nawiązujące wprost do tematyki Pierwszej Komunii Świętej.

Oprócz tych propozycji, rodzice chrzestni mogą zdecydować się także na pięknie wykonane pamiątkowe obrazki z wizerunkami świętych, które będą mogły zostać ustawione na honorowym miejscu w pokoju dziecka. Obrazki będą przypominały mu o uroczystym przystąpieniu do Pierwszej Komunii Świętej oraz emocjach towarzyszących temu wielkiemu wydarzeniu.

Pierwsza Komunia Święta upominki materialne dla chłopca i dziewczynki

Tradycyjne prezenty komunijne to także biżuteria. To sprawdzony, zawsze mile widziany prezent dla dziecka oraz piękna, wartościowa pamiątka po tym ważnym wydarzeniu. Na komunię warto wręczyć zwłaszcza biżuterię nawiązującą do tematyki religijnej – w przypadku dziewczynki może być to np. złoty lub srebrny łańcuszek z medalikiem, a dla chłopca krzyżyk. Taki prezent posiada zarówno wymiar materialny, jak i duchowy, nic wiec dziwnego, że od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem w gronie wierzących i praktykujących rodziców chrzestnych.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby oprócz tradycyjnego prezentu o religijnym charakterze, dziecko z okazji Pierwszej Komunii Świętej zostało obdarowane także typowo materialnym prezentem. Mogą być to zarówno pieniądze w gotówce, które młody człowiek będzie mógł przeznaczyć na zakup wymarzonego przedmiotu, jak i przedmioty, o których wiemy, że od dawna marzy. Ze względu na charakter, jaki w dzisiejszych czasach posiada Pierwsza Komunia Święta upominki mogą bowiem zarówno podkreślać religijny wymiar uroczystości, jak i zrealizować pragnienie dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + szesnaście =

Polecane

ile średnio trwa romans
Lifestyle

Długość trwania typowego romansu: Statystyki, czynniki i wpływ na związki

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszelkie dane oraz pomoce wprowadzone na naszej witrynie nie zastępują samodzielnej konsultacji ze specjalistą/profesjonalistą. Używanie informacji umieszczonych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z odpowiednio wykwalifikowanymi ekspertami. Redakcja i wydawcy tej strony internetowej nie ponoszą odpowiedzialności za korzystanie z informacji umieszczanych na portalu. Współczesne społeczeństwo, osadzone w dynamicznie […]

Czytaj
Lifestyle

Promocja na smartfony Samsung – wybierz uniwersalny model

Poszukujesz nowego smartfonu w przystępnej cenie? Promocja na smartfony Samsung obejmuje różnorodne modele klasy premium, jednak także i spełniającą potrzeby standardowych użytkowników serię A i M. Wybierz uniwersalny model dostosowany do Twoich oczekiwań i ciesz się wysoką jakością w niskiej cenie. Promocje na smartfony – dlaczego warto z nich skorzystać? Promocja na smartfony Samsung to […]

Czytaj
jak pieczemy pizze
Lifestyle

Jak piec pizzę w piekarniku elektrycznym?

Czytelniku! Prosimy pamiętać, że wszystkie instrukcje i pomoce wprowadzone na naszej stronie nie zastępują własnej konsultacji ze specjalistą/profesjonalistą. Branie przykładu z informacji zawartych na naszym blogu w praktyce zawsze powinno być konsultowane z profesjonalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawcy naszego bloga nie ponoszą winy ze stosowania pomocy publikowanych w serwisie. Pieczenie pizzy w piekarniku […]

Czytaj